Časté dotazy

Expediční poplatky, *Doprava kurýrní služba 115 Kč *Dobírka 30 Kč *Balné 45 Kč

Samozřejmě! To je největší výhodou námi vyráběného porcelánu.
Díky vypalovací teplotě a způsobu dekorace která je na porcelán aplikována speciální technologií pod glazuru jsou naše výrobky vhodné pro ohřev v mikrovlnné troubě i pro mytí v myčce nádobí.
Vyjímku tvoří tzv. kompletované výrobky - např. lepené mísy na noze, kdy sůl používaná v myčce poškodí lepidlo a tím dojde k rozlepení výrobku.
Pokud si nejste jisti, zda určitý výrobek lze do myčky nebo mikrovlnky použít, podívejte se do našeho e-shopu, kde u každého výrobku tuto informaci naleznete.
S čím je třeba počítat: všeobecně také platí - do mikrovlnky i myčky nedávejte nic, co má zejména zlato či jiné kovy (platina...).

K rozbití zboží dochází minimálně. Při převzetí balík zkontrolujte a pokud bude na první pohled velmi zdeformovaný tak jej nepřebírejte.
Pokud je balík v pořádku a až doma zjistíte, že je něco rozbitého, kontaktujte přímo naší prodejnu nebo výdejní sklad odkud Vám balík odesílali. Kontakt je v kopii objednávky.

Po provedení objednávky Vám přijde do e-mailu její kopie. Standardní dodací termín je do 3 týdnů. Pokud potřebujete zboží v jiném termínu, můžete tuto informaci uvést do poznámky v objednávce nebo se obrátit na kontakt uvedený v kopii objednávky.
S čím je třeba počítat: některý sortiment může být na prodejně vyprodán a musíme jej vyrobit.
V tomto případě nejsme schopni termín uvedený v podmínkách dodržet a budeme Vás kontaktovat.

Na dílně - tzv. třídírně rozřadí pracovníci výrobky do jednotlivých jakostí.
2. jakost označí brusným kamenem jednou čárkou přes spodní značku.
Nestandardní (4.) jakost je označována stejným způsobem ve tvaru X přes spodní značku. Někdy může mít přeškrtnutí i tvar  . 3. jakost nemáme.
Přeškrtnutí není viditelné na první pohled, je třeba výrobek nastavit tak, aby světlo dopadlo na spodní značku a tím vyniklo případné přeškrtnutí.

Máme velmi přísné vnitropodnikové normy, které zaručují běžnou použitelnost námi vyráběného porcelánu i v nestandardní jakosti. Vady nemají vůbec žádný vliv na použití. Mezi vady, které zařadí výrobek do horší jakosti, patří např. mírná křivost, prachové tečky, drobné železité nebo kobaltové skvrnky, nerovné linky...
Pokud se přeci jen až ke konečnému zákazníkovi dostane tzv. výrobní vada (otevřená trhlina v glazuře, nebroušený ostrý výstupek...) tak výrobek vyměníme bez ohledu na termín nákupu.

V tomto případě věřte, že cena odpovídá kvalitě. Kolik nekvalitního porcelánu si za svůj život koupíte, rozbijete, koupíte...rozbijete... a stále dokola? A sehnat ten samý pro doplnění soupravy, to by jste museli mít veliké štěstí. Oproti tomu náš cibulový porcelán je kvalitní ČESKÝ porcelán, vyráběný v ryze ČESKÉ firmě. Většina milovníků cibuláku, kteří prošli exkurzí a shlédli výrobu, svůj názor na cenu přehodnotila. Celý proces vedoucí ke kvalitě a vlastnostem které náš porcelán má, je velmi složitý a pracný. Velká část výroby je postavena na ruční práci. Je to porcelán, který si můžete stále dokupovat již po mnoho generací a tím ušetříte nemálo financí. Navíc v něm stále, i když je už léta používaný, máte uschovanou hodnotu. Ne nadarmo získal cibulový porcelán titul Rodinné stříbro.

Problém to jistě není, ba naopak je to další nesporná výhoda našeho porcelánu.
Dokoupit můžete každý výrobek i díl zvlášť, ale ne všechny náhradní díly mají na našich podnikových prodejnách skladem. Na prodejně Vám rádi objednají co budete potřebovat, tato možnost je i v našem internetovém obchodě.
S čím je třeba počítat: porcelán vyrábíme skoro 150 let. Zkvalitněním výroby nejsou některé výrobky co do barevnosti úplně totožné s vyráběným sortimentem starým několik desítek let.